Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
 

progresul cernica-ciorogarla-6-0-1-oct-2011

Reluarea transmisiunii in direct o puteti viziona in videoclipurile de mai jos.

Campionatul de fotbal al Ligii a 4-a a judeţului Ilfov, în care este înscrisă şi echipa reprezentativă a comunei noastre, Progresul Cernica, a ajuns la etapa a 6-a. În cadrul acestei etape echipa noastră (seniori) a întâlnit, sâmbătă  1 octombrie 2011, echipa din Ciorogârla. Meciul, aşa cum s-au desfăşurat şi precedentele de pe terenul propriu, a fost la discreţia echipei din comuna noastră, singura problemă a fost doar cea a... scorului, care, în final a consemnat 6-0. A fost o zi superbă de octombrie, cu un timp ca în mijlocul verii, aşa că în fiecare repriză arbitrul a

oprit meciul pentru ca jucătorii să se rehidrateze şi să  se răcorească cu apă...  Meciul a fost găzduit de noul şi cochetul teren din satul Cernica al cărui gazon se prezintă condiţii excelente care fac invidioase multe arene  sportive ale unor echipe de Liga I-a! . Atmosfera entuziastă, spectatori circa 200, care au plecat multumiţi de scor şi de joc.

Să prezentăm echipa noastră:

Dan Vişan (nr27)

Ion Alexandru (3)

Emil Stanca (4)

Alexandru Bivolaru (6, căpitanul echipei)

Cosmin Salaman (19)

Daniel Chelaru (9) înlocuit în min 46 cu Alic Sava  (22)

Valentin Grigore (18)

Mihai Croitoru (10)

Gabriel Răducan (21), înlocuit în min  65 cu Adrian Apostol (11)

Mihai Adrian (7) – Enciu Andrei (8).

Golurile, unul mai spectaculos decât altul, au foat marcate de: Răducan (1),

Sava (2), Enciu (2)  şi Salaman (1).

Meciul de juniori a fost câştigat, deasemenea, de echipa Progresul Cernica cu scorul de 4-1.

Să consemnăm şi rezultatele obţinute de Progresul Cernica în primele 6 etape:

Moara Vlăsiei       -  Progresul Cernica            1-3

Progresul Cernica -  Dărăşti                           4-0

Progresul Cernica -  Găneasa                        8-2

Periş                      -  Progresul  Cernica        0-2

Progresul Cernica -   Glina                             8-1

Progresul Cernica  -  Ciorogârla                     6-0

Meciul a fost transmis în direct de portalul voxcernica.ro, de o echipa formată din operator-Costi Iordache, commentator-Vasile Bolboja, la pupitrul tehnic şi  coordonatorul transmisiei, Lilian Iordache.

Progresul Cernica - Ciorogarla: 6-0.

Adaugă comentariu
Pentru un dialog civilizat, articolele si comentariile care contin expresii vulgare, injurii catre alti utilizatori sau incita la violenta, ura, sunt defaimatoare, ofensatoare, promoveaza produse sau servicii, sau nu au legatura cu subiectul comentat, vor fi sterse. Responsabilitatea pentru articole si comentarii revine autorului acestora.
Campurile de mai jos marcate cu * sunt obligatorii.


Codul de securitate
Refriseaza codul / Introduceti codul in campul de mai jos

Vox Cernica TV