Evaluare utilizator: 2 / 5

Steluță activăSteluță activăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
 

 Sambata 6-noiembrie-2010, portalul VoxCernica a intrat in posesia unei copii dupa un chestionar care dovedeste ca batalia electorala pentru alegerile locale din 2012 a intrat in linie dreapta.

Cineva ar putea spune ca doar in sondaje, dar altii ar putea spune ca, actorii vietii politice de pe raza comunei noastre  se zbat in fiecare zi, sa mai puna de-o caramida la sporirea credibilitatii si castigarea simpatiei si dragostei alegatorilor potentiali.

Fiecare dupa inclinatiile, puterile si mijloacele lor.  Dupa cum este alcatuit chestionarul este clar ca  aceste sondaje sunt realizate in mai multe localitati dar cu intrebari specifice fiecarei localitati.

Nu stim cine a ordonat aceste sondaje si nici care institut sau organizatie se ocupa cu culegerea datelor si prelucrarea lor. Stim doar ca sunt niste tinerei care se plimba prin satele comunei si care cum te prind, cum te..intreaba.

batalia electorala in cernica a inceput-deocamdata in sondajebatalia electorala in cernica a inceput-deocamdata in sondajeDupa cum se poate vedea in chestionar, in cazul comunei Cernica, au fost puse intrebari in legatura cu gradul de multumire a respondentilor in legatura cu traiul zilnic si cu realizarile sau nerealizarile principalilor personaje politice din comuna noastra adica, Gelu Apostol (PDL), Siminica Marian (PDL), Dumitrache Petra cu specificatia "zisa Petruta" (PSD) {...uau...ce grad de pretzizie !? felicitari domnilor alcatuitori de sondaje}.

De asemenea au mai fost bagati in seama si Cristache Radulescu (PDL), Robert Negoita (PSD) si Marian Petrache (PNL) ca de, trebuie votat si la Consiliul Judetean.

De asemenea, interesant pentru cei care fac cartile cu viitoriil candidati  a fost sa afle si care sunt principalele surse de informare a comunalului de rand, adica sa se concluzioneze de unde i se trage mai bine: de la TV, de la Ziare/Presa, Radio sau de la altele.

Cu intrebari mai mult sau mai putin deschise chestionarul in cauza se incheie cu multumiri de participare pentru raspunsurile moca, ca de, bani pentru costul informatiei nu prea mai sunt in vremurile de asa zisa criza...pentru unii.

Apropo de bani, nu stim nici cat a costat sondajul dar din proprie experienta pot sa va spun ca un asemenea sondaj costa de la mii de euro in sus...

Dar ce conteaza, cetateanul in final tot cotizeaza si la nivel macro, adunati, suntem cu totii la fel de saraci..sau de bogati...iar placinta cand se-mparte, de-o firimitura si-o aroma, cei multi au si ei parte...

Ne propunem pe viitor sa alcatuim si noi propriile sondaje. Din punct de vedere tehnic suntem pregatitii si asteptam sugestiile Dvs. in legatura cu obiectul acestor sondaje...

A se citi si "Poilitica precipitata in Cernica. USL isi cauta candidat la primaria Cernica. Sondaj electoral cu "schepsionar".

Adaugă comentariu
Pentru un dialog civilizat, articolele si comentariile care contin expresii vulgare, injurii catre alti utilizatori sau incita la violenta, ura, sunt defaimatoare, ofensatoare, promoveaza produse sau servicii, sau nu au legatura cu subiectul comentat, vor fi sterse. Responsabilitatea pentru articole si comentarii revine autorului acestora.
Campurile de mai jos marcate cu * sunt obligatorii.


Codul de securitate
Refriseaza codul / Introduceti codul in campul de mai jos

Vox Cernica TV