Evaluare utilizator: 1 / 5

Steluță activăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
 

In doar 2-3 zile, pe o lungime de aproximativ 2 km, a fost turnat un covor asfaltic pe drumul comunal care face legatura intre Cernica (din zona giratoriu-lui) si satul Caldararu (pana la fostul digulet de irigatii). Cu cateva zile inainte incepusera pregatirile necesare prin curatarea gropilor si altor lucrari specifice, drumul fiind intr-o stare de degradare avansata. La prima vedere, parea ca va fi vorba doar de o "plombare" anuala asa cum ne obisnuisem la iesirea din iarna. Surpriza a venit insa, cand un numar destul de mare si utilaje specifice au aparut si au inceput sa toarne covorul asfaltic pe toata suprafata soselei, stand la treaba pana

noaptea tarziu. Calitatea lucrarilor efectuate, pare acum destul de buna si speram sa nu fie afectata de caldura mare din aceste zile sau de alti factori. Probabil lucrarile cu privire la marcaje si semnalizare vor fi continuate si in lipsa altor detalii cu privire la aceste lucrari, nu ne ramane decat sa felicitam Primaria Comunei Cernica pentru initiativa si sa le uram spor la treaba in continuare si pe alte zone afectate din Cernica.    

covor-asfaltic-Cernica-Caldararu-1
covor-asfaltic-Cernica-Caldararu-2
covor-asfaltic-Cernica-Caldararu-3
covor-asfaltic-Cernica-Caldararu-1
covor-asfaltic-Cernica-Caldararu-2
covor-asfaltic-Cernica-Caldararu-3
Comentarii   
Vasile Bolboja
0 # Normalitate in ce sens?Vasile Bolboja 14-08-2017 21:57
Nimeni nu poate afirma ca portalul Voxcernica.ro este aservit Primariei Cernica. A fost infiintat in vara anului 2009 si este absolut independent, Evident finantarea este din modestele contributii ale membrilor fondatori. Dar un portal independent care se respecta trebuie, musai!, sa aiba o poztitie echidistanta. Noi, cei de la Voxcernica.ro in decursul celor peste 8 ani de existenta, am respectat principiile fundamentale ale deontologiei ziaristice. Chiar daca suntem un modest portal comunal... Satisfactia noastra este ca suntem criticati atat de Admistratia locala a comunei noastre cat si de alti locuitorii ai comunei noastre, care din varii motive, au pareri proprii. Noi ii respectam pe toti. Caci aceasta este menirea noastra asumata in acel an 2009 care iata!, se indepateaza de noi... muritorii de rand
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
Adaugă comentariu
Pentru un dialog civilizat, articolele si comentariile care contin expresii vulgare, injurii catre alti utilizatori sau incita la violenta, ura, sunt defaimatoare, ofensatoare, promoveaza produse sau servicii, sau nu au legatura cu subiectul comentat, vor fi sterse. Responsabilitatea pentru articole si comentarii revine autorului acestora.
Campurile de mai jos marcate cu * sunt obligatorii.


Codul de securitate
Refriseaza codul / Introduceti codul in campul de mai jos

Vox Cernica TV