Evaluare utilizator: 2 / 5

Steluță activăSteluță activăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Echipa noastră, Progresul Cernica, a reuşit o victorie categorica impotriva codaşei clasamentului seriei a 3-a, Concordia Chiajna II, cu scorul de 7-1 (3-0).
A fost cea mai categorică victorie obţinută de echipa noastră în cele 21 de meciuri disputate în ediţia de debut în eşalonul 3 al fotbalului românesc. Evoluţia scorului a fost următoarea: gol marcat de Radu Ionuţ în chiar debutul partidei, apoi 2-0, gol marcat de

Tudose Adrian pentru ca golul de final de repriză (3-0) să fie realizat de golgeterul echipei, Enciu Andrei. Repriza a doua a fost, deasemenea, la discreţia echipei noastre care a punctat printr-un autogol şi a finalizat printr-un "hack-trick" realizat de nou intratul Dedu Constantin. Pe care noi il considerăm "omul meciului": în afara celor 3 goluri şi-a servit, impecabil!, colegii de echipă, Ion Marin şi Enciu Andrei dar aceştia au ratat, incredibil! ocazii rarisime.
Echipa noastră – care, iarasi!, a avut mulţi jucători indisponibili sau suspendaţi (Bivolaru Alexandru, Sava Andrei, Sava Alexandru, Apostol Adrian, Stefan Viorel, etc.), a aliniat următoarea formaţie:
- Portar : Tăchescu Cezar
- Fundasi: Marin Valentin (min. 60 Ion Marin), Tutunaru Aurel, Răducan Sorin (min. 60 Croitoru Mihai), Pavelescu Andrei:
- Mijlocasi: Marcio Ferreira, Tudose Adrian, Păun Dan (c) (min. 70 Colţatu Mihai), Salaman Cosmin
- Inaintaşi: Radu Ionuţ (min 46 Dedu Constantin), Enciu Andrei