Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Articol preluat din ilfovsport.ro. Curand vom publica un video cu acest meci.

Ieri, la Boldești, pe stadionul Viorel Mateianu din localitatea Boldești, județul Prahova, a avut loc meciul de baraj pentru promovarea în Liga a III-a, dintre campioana Dâmboviței, Gloria Cornești, și performera din Ilfov, Progresul Cernica. Peste 1.000 de spectatori au fost prezenți cu 10 minute înainte de startul partidei, chiar dacă au fost peste 35 de grade.

Echipe

Gloria Cornești: Moise – Picior, Gae, M. Oprea, C. Ștefan – Crăvcescu, Calofir, A. Olteanu, Caramalău – M. Matei, D. Voinea.

Rezerve: Bică, Malău, I. Rada, Movilă, Dumitrașcu, Lindenberg, Bărcănescu.

Antrenor: Ion Radu

Progresul Cernica: Vișan – I. Marin, Bivolaru, Răducan, Salaman – Tudose, M. Ștefan, Croitoru, Colțatu – Enciu, Apostol.

Rezerve: Badea, V. Grigore, A. Mihai, R. Zamfir, Nicoară, Chelaru, V. Marin

Antrenor: Gabriel Răduță

Min 1. A început meciul

Min 5. Ocazie pentru Gloria Cornești. Corner de pe partea stângă, cap M. Matei, dar intervine foarte bine portarul Cernicăi, dan Vișan.

Min 9. Colțatu șutează din afara careului, mingea este deviată și trece pe lângă bara lui Moise. Ocazie Cernica, cea mai mare de până acum.

Min 20. Ion Marin primește cartonaș galben pentru un atac imprudent.

Min 23. Șut de la 16 metri al lui Tudose, de la Cernica, prinde cu siguranță portarul Moise!

INFO. La Gloria Cornești joacă Daniel Movilă, are 41 de ani, fostul component al Petrolului Ploiești. Este și antrenor secund.

Min 39. Matei, golgheterul Corneștiului, cade în careu într-un duel, dar abitrul nu acordă penalty și face semn ca jocul să continue. Este 0-0 înainte de pauză.

INFO. În primul unsprezece al Cernicăi, cel mai bătrân jucător are 23 de ani, portarul Dan Vișan, iar cel mai tânăr este vedeta Enciu, 20 de ani. Cel mai tânăr fotbalist de la Cernica este Răzvan Zamfir, 18 ani.

Min. 45. Este pauză pe stadionul Viorel Mateianu, din Boldești. Scorul este egal, 0-0. Prima repriză a fost una slabă

Min. 46. Partida a fost reluată! Schimbare la Cornești. A intrat Ion Radu în locul lui Voinea.

Min. 50. Caramalău, de la Cornești, vede cartonașul galben de la centralul Buși, din Vâlcea!

Min. 51: 0-1. Goooooooooooooooooooool Matei! Cel poreclit Cărămidă înscrie, după o acțiune pe cont propriu. A scăpat singur cu Vișan, l-a driblat, după care a înscris în poarta goala.

Min. 59. Elevii lui Gabi Răduță sunt dominați clar de Cornești și par obosiți. Galeria din Cornești cântă din primul minut și creează o atmosferă incendiară.

Min. 60. Gabi Răduță efectuează prima schimbare la Cernica. Iese M. Ștefan și intră Grigore.

Min. 62. Ocazie mare ratată de Cernica. Tudose este servit excelent în careu, dar trimite slab și portarul Moise respinge.

Min. 63. Oprea de la Cornești primește cartonașul galben. A doua schimbare la Cernica, iese Tudose și intră Chelaru.

Min. 65. Ocazie Cernica. Ion Marin șutează de la 30 de metri, însă Moise prinde cu siguranță.

INFO. Ion Radu este patron, antrenor și jucător la Gloria Cornești.

Min. 75. Lovitură liberă pentru Cernica, dar mingea trece peste. Jucătorii Progresului forțează egalarea, dar nu impresionează și dau impresia că au renunțat la obiectiv.

Min. 76. Schimbare la Cernica, intră V. Marin în locul lui I. Marin.

Min. 78. Schimbare și la Cornești. Intră Lindenberg și iese C. Ștefan

Min. 85. 1-1. Goooooooooooooooooooool Progresul Cernica!!!Răducan restabileşte egalitatea şi duce meciul în prelungiri după o pasă de la Chelaru